Kişiye Özel Kitap Baskı ve İçerik Hizmetleri

Kitap Baskı Kağıt Türleri Nelerdir?

Kitap baskı kağıt türleri konusunda kafaları en çok karıştıran unsurlardan birisi de hiç şüphesiz kağıtlar… Roman türü olarak tanımalanan kitapların baskısında en sık kullanılan kağıt türü; Enzo, peki Enzo kağıt nedir? Nasıl bir özelliğe sahiptir? Neden roman ve türleri için Enzo kağıt kullanılır? İşte cevapları ve daha fazlası…

Enzo kağıt, roman türü kitap baskı işlerinde kullanılan, fiyat olarak daha makul ancak okuma açısından daha iyi sonuçlar veren bir kağıt türüdür. Ancak Türkiye’de yayıncılar tarafından Enzo olarak ifade edilen kağıt türü aslında dünyaca ünlü bir kağıt markasının ismidir. Söz konusu markanın asıl adı Stora Enso’dur ve Türkçe’de Enzo kağıt olarak ifade edilir. Stora Enso şirketi 1998 yılında kurulan Finlandiya ve İsveç merkezli kağıt ve kağıt hamuru üreticisidir. 

Enzo kağıt farklı gramajlarda sunulur. Enzo kitap baskı kağıtı gramajları nelerdir?

Enzo Kağıt Nedir?

  • 55 gram
  • 60 gram
  • 70 gram

Farklı gramajlarda sunulan Enzo kağıt, kitap baskı konusunda mükemmel bir sonuç verir. 

Neden Roman Türlerinde Enzo Kağıt Kullanılır?

kitap baskı kağıt türleri
kitap baskı kağıt türleri seçimi nasıl yapılmalı

Kitap baskı kağıt türleri konusunda seçim yaparken, özellikle Roman türü çalışmaların baskısında Enzo kağıt tercih edilmesinin en temel sebeplerinden birisi ekonomik oluşudur. Ancak bunun yanında kağıdın okuma konusunda verdiği rahatlık da bu konuda etikidir. Enzo kağıt sarımtırak bir renge sahiptir, söz konusu renk tarihsel süreç içinde roman türü kitapların basımında en çok tercih edilen kağıt olması ve alışıla geldik bir görünüm olması da tercih konusunda etkili olduğu söylenebilir. 

Kitap kağıdı konusunda kararsız kalırsanız, uzman editör ekibimizle hemen şimdi whatsapp hattı üzerinden iletişime geçebilirsiniz. Ya da doğrudan canlı destek üzerinden sorularınızı yöneltebilirsiniz. Türkiye’nin butik yayıncılık platformu Bu Kitap Benim ile eserlerinizi dilerseniz 1 adet dilerseniz 1000 adet şeklinde kolayca bastırabilirsiniz.

Bizi Takip Etmek İster Misiniz?

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir